Podnikáním se má vydělávat


Kdyby nebylo peněz, nikdo z nás by zřejmě nepracoval. A pokud už by něco dělal, pak výhradně sám pro sebe, případně pro svou rodinu. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, aby dělal něco i pro docela cizí lidi. Však to znáte.

Ale peníze na světě existují a fungují tak, jak fungují, takže my lidé pracujeme i pro ty, jež vůbec neznáme. Prokazujeme své služby i docela cizím lidem, kteří by nám jinak byli docela ukradení, a to právě proto, že za to dostáváme zaplaceno.

A jak jsme placeni? Zaměstnanci obvykle tak, že dostanou od svých šéfů dohodnutou mzdu, podnikatelé pak podle toho, kolik si sami na vlastní pěst vydělají. Přičemž je jasné, že každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. A proto se někdo nechá raději zaměstnat, kdežto jiný se postaví na vlastní nohy.

české koruny

Mohlo by se zdát, že jsou na tom lépe soukromí podnikatelé. Protože ti dostanou všechno, co si vydělají, samozřejmě vyjma povinných odvodů a nezbytných výdajů. Na rozdíl od zaměstnanců, kteří dostanou obvykle jenom část vydělaných peněz a zbytek shrábnou jejich zaměstnavatelé.

Jenže ve skutečnosti to nemusí být pravda. Někdy jsou na tom podnikatelé hůř než zaměstnanci. A to hlavně tehdy, když se jejich byznysu zrovna nedaří. Podnikatelé se totiž musí spoléhat jen sami na sebe, a když potřebují určitou sumu peněz, aby se uživili a také udrželi firmu v provozu, musí si aspoň tuto vydělat. Což ale není samozřejmost, protože záleží na tom, jak platí jejich zákazníci, stejně jako na mnoha dalších faktorech.

polské zloté

A když podnikatelé za odvedenou práci dost peněz nedostanou nebo jim zrovna chybí zakázky? Pak zachraňuje jejich podnikání americká hypotéka bez registru, kterou si mohou pro podnikání brát. Za tu se zaručí jednoduše zástavou nemovitosti, po čemž dostanou rychle k dispozici třeba i spoustu peněz, a pak vyžijí i v těžkých dobách.

A tak nemusí vadit, když někdy podnikání nevynáší. A v těžkých časech se není třeba hned věšet.