V čem bydlet?

Každý se musí osamostatnit
Kdo od rodičů utíká už v den osmnáctých narozenin, ale naprostá většina lidí si dává na čas. V dnešní době není vůbec jednoduché bydle o samotě. Stále více mladých lidí má spolubydlící, se kterými se podělí o náklady za užívání nájemního bytu. Právě nájemní byt je totiž pro naprostou většinu mladých první dostupné bydlení. Téměř nikdo nemá šanci naspořit miliony na vlastní bydlení. V posledních letech nemovitosti zdražily opravdu hodně, a tak i za garsonku leckde dáte víc jak dva miliony.

uzavření smlouvy

Kdo chce dnes bydlet ve svém, má prakticky dvě možnosti. Tou první je vyhrát v loterii a nebo zdědit pár milionů, a nebo si vzít hypotéku. Běžný člověk v zaměstnancem poměru opravdu bohužel nemá šanci vydělat tolik peněz, aby si mohl dovolit koupit vlastní dům nebo byt. Jenže nastal problém i v oblasti hypoték, jelikož banky poslední dva roky vyžadují, aby měl žadatel o hypotéku naspořenou poměrnou částku z té, kterou si chce půjčit. Jakmile máte ale vyřešené finance, vlastnímu bydlení v podstatě nic nestojí v cestě. Tedy kromě koupě pozemku, výběru projektu a stavby domu.

stavba domu

Velice oblíbené jsou přízemní rodinné domy, které si můžete nechat postavit i na klíč. Je to jednoduché řešení pro ty, kteří nechtějí strávit stavbou domu vlastníma rukama několik měsíců až let svého života. Funguje to jednoduše – vyberete si firmu, typový projekt z její nabídky, a pak už si jen zvolíte zda má jít o dřevostavbu nebo zděný dům. Firma vám dům připraví k předání kompletně hotový včetně střechy a komínů. Většinou chybí jen kuchyňská linka, protože jde o velmi individuální věc, kterou si chce každý udělat podle sebe.

Prohlédněte si recenze
Nevíte jakou firmu pro stavbu domu oslovit? Určitě si prohlédněte recenze, protože vám to pomůže vyselektovat ty, které jsou nespolehlivé a nebo mají dokonce problémy se zákonem. https://business.center.cz/business/pravo/zakony/ucto/