Automobilový průmysl

Přísnější normy

Auta jsou hezkým příkladem, jak se výrobky vyvíjí, protože je rozdíl mezi vozy minulého století a toho současného. Můžeme si všimnout třeba toho, že je v jich dost elekroniky, aby pro řidiče i posádku bylo cestování pohodlnější. Ne vždy je to však vnímáno jako pozitivum, protože když se elektronika pokazí, tak to znamená náročnější opravu.

moderní automobily

Mnoha lidem také nevyhovuje hledání i základních věcí v menu na dotykové obrazovce, protože při jízdě to rozptyluje mnoho mnohem více než obyčejná manuální tlačítka. Už dříve fungovala výroba automobilů formou montážní linky, ovšem i tato linka se stále modernizuje a hledají se způsoby, jak celý proces urychlit. Kromě výroby si můžeme velkého pokroku všimnout také při testování automobilů, protože třeba automobilka u nás už nemusí s novými modely jezdit do hor. Má totiž vozík, který se zapřáhne za auto a obsahuje elektromotory a různou elektroniku, která stimuluje zatížení a vyhodnocuje výsledky testování.

Automatizace

Tato činnost běží nyní v mnoha firmách, protože u spousty procesů to může zvýšit efektivitu. Možná jste už viděli robotické rameno, což je stroj, který může uchopit všelijaké předměty a dát je na místo kam potřebujeme. Samozřejmě se dá pečlivě naprogramovat, takže klidně může nahradit nějakou dělnickou práci či ji usnadnit.

ozubená kolečka

Rameno může vložit třeba plech do lisu, ten ho ohne a tento hotový kus zase vytáhne a vloží do předem připravené přepravky. Abyste mohli mít tyto stroje a nástroje, tak kontaktujte HRO TECH hro-tech, protože tato společnost se zabývá automatizací a výrobou speciálních nástrojů. To znamená, že se postará o kompletní řešení a tato investice se Vám začne postupně vracet. Přeci jen je potřeba věnovat se modernizaci výroby, protože jinak by nás mohla předehnat konkurence. Tato společnost si poradí i se složitými nástroji jako jsou vstřikovací, přičemž plast je v dnešní době velmi využívaný.