Věda a teorie

Vždycky jsem se zajímala o vědu. Věda mi přišla taková opravdu hodně zajímavá, takže jsem také už jako malá holka si půjčovala v knihovně různé knihy o tom, co je to věda anebo jak vznikl lidský život. Opravdu hodně mě zajímalo to, jak vznikal lidský život a vůbec proč. Proč tady vůbec nezůstali třeba například ti dinosauři anebo jenom rostliny. Tohle mě vždycky zajímalo, a tak jsem si řekla, že tomu chci přijít na kloub, jenomže i když poslední dva roky jsem jako dospívající četla různé knihy anebo se zajímala o různé informační a vědecké články, tak jsem stejně bohužel na nic nepřišla, protože vždycky se v každé knize psalo úplně něco jiného.

I teorie mě baví

Někde se psalo, že nad dinosaury spadl meteorit, někde se zase psalo, že na dinosaury byla uvalená veliká voda. Někde se zase psalo, že je to prostě evoluce a že prostě dinosauři vymřeli a byli lidé. Tak co byste si z toho vybrali vy? Já vím, že je toho opravdu hodně a že je těžké si z toho vybrat, ale člověk vlastně musí si vybrat jenom jednu možnost, které bude věřit. Jenomže mi řekněte, jakou verzi se má člověk vybrat, když chce věřit tomu, že to byl opravdu ten meteorit? Milí lidé, tohle je prostě ta věda. Nikdy nevíte, co je stoprocentně jisté. I když lidé říkají, že je někdy něco vědecky podložené, tak to vlastně ani nemusí být pravda.

Ráda čtu.

Věděli jste například, že lékaři nemůžou říkat, sto procent? Třeba například to, že nemůžou vám říct, že stoprocentně to není životu ohrožující? Oni prostě nemůžou. Protože v lékařství se nikde nic neví na sto procent, takže i když třeba máte obyčejnou rýmu, tak vám nemůžou absolutně říct, že stoprocentně na to neumře. Takže já si myslím, že je to tak samé s vědou. A když si to tak vezmu obecně, tak vlastně absolutně nic nemůže být stoprocentně jisté. A jak člověk může vědět, jak se nakonec rozhodne anebo jaké to bude všechno potom? A pokud věříte v boha, tak absolutně už nemůžete věřit, co se bude dít druhý den, protože Bůh přeci může změnit úplně všechno.