Ušetřete spoustu peněz

Co nakupujete? V každé rodině jsou potřeba základní věci. Kromě bydlení jsou to potraviny, léky, a samozřejmě oděv a obuv. Spousta lidí si zvykla že se jim zvýšili příjmy a mohli si tak dovolit utrácet víc než dřív. Jenže v posledních dvou letech jdeme spíše opačným směrem a naše reálné příjmy se propadají. Všudypřítomné zdražování donutilo mnoho lidí osekat svoji výdaje na naprosté minimum, ale jsou pořád místa, kde mají lidé mezery.

použité oblečení

U mnoha lidí jsou to nákupy oblečení, bot a doplňků. S tím jak jsme si mohli dovolit kupovat více dražších věcí se u mnoha lidí rozvinula potřeba nakupovat neustále nějaké oblečení. Móda se stala součástí našich životů a někoho možná ani nenapadlo, že právě nákupy módního zboží jsou dírou pro náš rozpočet. Samozřejmě že si musíme koupit oblečení když nám doslouží, ale jde o to co, kdy a jak nakoupit.

použité oblečení

Bazar second hand je ideální místo pro nákup použitého oblečení. Část lidí samozřejmě tento způsob nakupování oblečení odmítá, ale je to zbytečné plýtvání penězi, které můžete omezit či úplně zastavit. Alespoň nějakou dobu či na nějaké činnosti si mžete kupovat oblečení z sekáče. Jde o oblečení které už původní majitelé nechtěli, ale stále si zaslouží druhou šanci. Velká část lidí si kupuje použité zboží v bazarech a na sociálních sítích. Lidé kupují svým dětem použité oblečení, ale sami pro sebe kupují pořád jen nové a nové kousky, které stejně dlouho nevydrží. Dnešní levné oblečení není vyráběno tak aby vydrželo, protože výrobci potřebují vydělávat.

Na práci nepotřebujete značkové oblečení
Pokud doma občas děláte různé práce u kterých si můžete zničit oblečení, je dobré mít na tyto účely oblečení, které stojí pár korun. Je zbytečné kupovat oblečení nové, když vám stejně poslouží oblečení ze sekce, za které dáte opravdu jen minimum peněz oproti oblečení novému.