Přecházíme na Plzeňsku na tepelné čerpadlo


Plzeň je západočeskou metropolí se zajímavým okolím. Kdo to tu alespoň trochu zná, může potvrdit, že se tu stéká několik řek, v jejichž okolí se nachází několik množství chatových oblastí, a že zejména v okolí Berounky stojí za to nechat vystavět dům nebo pořídit rekreační nemovitost. Berounka dokáže oslovit milovníky dalekých výhledů a zajímavých přírodních úkazů, kde dominují rozlehlé louky, lesy a zejména malebná skaliska.

město Plzeň

Bydlení v této lokalitě může být skutečným relaxem, ať už sem dojíždíte pouze za rekreačními účely, anebo tu hodláte bydlet natrvalo. V tom případě bude potřebné zajistit i vhodný zdroj vytápění.

Mnozí z vás se shodnou na tom, že již nemá význam utrácet vysoké sumy za topení zemním plynem nebo elektrokotlem či elektrickými přímotopy, a že je rozumnější obrátit svou pozornost na úspornější zdroje topení. Jedním z těch nejúspornějších a také nejkomfortnějších jsou tepelná čerpadla Plzeň a okolí.

Tepelné čerpadlo dokáže ušetřit až pětasedmdesát procent energie v porovnání s plynem či elektrokotlem a přitom se jedná o systém zcela bezúdržbový, s takřka nulovými nároky na obsluhu. Nastavíte pouze termostat na potřebný režim a pak už je to podobné, jako s plynovým kotlem, který také za vás obstarává ohřev vody v radiátorech nebo v podlahovém topení.

úsporné vytápění

Když už jsme se tu zmínili o podlahovém vytápění, toto je výhodné, a dnes velmi oblíbené řešení vytápění právě v rodinných domech i rekreačních chatách, protože vám nikde nezaclání žádný radiátor a teplo navíc stoupá vzhůru napříč místností po celé ploše, tím pádem zbytečně nepřetápíte, abyste necítili nepříjemný chlad od nohou. A projít se bosými chodidly po vyhřáté podlaze je něco úplně jiného, než ranní vstávání a cesta v polospánku na toaletu či do kuchyně, kdy musíte ujít naboso po studené dlažbě několik desítek metrů.