Jak se obléci na přijímací pohovor?

Jak se obléci na přijímací pohovor? Toto je věčné téma.

Příjímací pohovor je pro nás důležitý. Většinou se hlásíme o místo, které opravdu chceme dostat a k tomu potřebujeme udělat na ty, kteří s námi povedou pohovor velký dojem. K tomu samozřejmě nepatří jen oblečení, ale i naše vystupování, komunikace a dosavadní zkušenosti. Ovšem, první dojem je důležitý. A první dojem tvoří z velké části právě to, co máte na sobě.

pohovor

U pohovoru samozřejmě velmi záleží na tom, na jaké místo se hlásíte. Jinak bude oblečená žena, která se hlásí na pozici prodavačky, a jinak žena, která se hlásí na pozici obchodní zástupkyně. Ovšem neslušně byste neměli být oblečení, ať se hlásíte na jakoukoliv pozici.

U mužů je vhodný oblek. Běžný oblek na denní nošení zcela postačí. Nezapomeňte na ladící boty, které by měli být samozřejmě čisté. Kravata by měla být pečlivě uvázaná, nejen přetáhnutá přes hlavu s uzlem uvázaným už několikrát předtím. Pokud pozice nevyžaduje příliš formální oblečení, postačí, když si vezmete jednoduchou, jednobarevnou košili, kalhoty a slušné boty.

muži

Ženy by měli být oblečené slušně a ne vyzývavě. Skvělá volba jsou šaty. Měli by být jednobarevné a s délkou minimálně po kolena. Šaty na ramínka nejsou vhodné, pokud jsou, měly by být doplněny sakem. K šatům i sukním si na takovou příležitost, jako je pohovor, vždy berte punčocháče. Vhodná je též sukně doplněná elegantní blůzkou. Nemusíte se bát ani kalhot. Doplněné o blůzku nebo halenku budou působit stále velmi společensky a elegantně. Pokud můžete, zvolte boty na středně vysokém podpatku. Pokud podpatky nenosíte, zvolte třeba baleríny nebo mokasíny. Tenisky opravdu vhodné nejsou. Celý vzhled můžete doplnit decentními doplňky. Doplněk by neměl být víc než jeden, nebo dva, například malé náušnice a hodiny.

Budete na pohovor potřebovat nové oblečení? Pak můžete využít About you slevový kód 15.