Proč některé firmy provozují prodej sro společností

Říká se, že za peníze jde koupit v podstatě vše. A ukazuje se, že je to i pravda. Není tedy divu, že se podnikatelé zabývají nejrůznější škálou činností. Koneckonců, dokud jsou zájemci, bude i zisk. A jednou z těch méně obvyklých je i prodej sro společností companiesandoffices.cz.

Ten funguje poměrně jednoduše – firma založí společnost s ručením omezeným, kterou následně nabídne k prodeji. Zájemce si ji následně koupí, načež na něj bude kompletně převedena se všemi právy a povinnostmi. Pak už je jen na něm, aby své podnikání rozjel.

založení firmy není levnou záležitostí

Samozřejmě by se mohlo zdát, že to nebude zrovna výnosný obor. Přeci jen, firmu si může založit v podstatě každý z nás, stačí jen mít živnostenský list a podat patřičné žádosti a doložit dané formuláře. Vyjde nás to i levněji, než kdybychom si koupili již hotovou. Přesto mnozí podnikatelé volí právě tuto druhou verzi.

Důvodem je zde především úspora času. Nyní nemusí čekat, až bude kompletně vše vyřízeno, stačí jen provést změnu vlastníka v obchodním rejstříku a mohou začít podnikat. A to je rozhodně něco, co zvláště těm mladým, kteří chtějí využít aktuální díry na trhu, které si všimli, vyhovuje.

koupě již hotové společnosti

Mnohým také vyhovuje to, že nebudou muset procházet celým složitým procesem. Pro mnoho z nich by totiž bylo náročné zjišťovat, co vše je potřeba udělat, kam všude zajít, co všechno doložit. Takhle se nemusí o nic starat, neboť mnohdy i převod vlastníka zajistí prodávající. Kupující tak v podstatě pouze jen zaplatí, a nemusí se již o nic starat.

Je tedy jasné, že i tento obor má své zájemce. Rozhodně se tedy nedá říci, že je ztrátový. Naopak, pokud je firma dobře vedena, může dosáhnout i poměrně velkých zisků. Přesto je potřeba si uvědomit, že jde o poměrně okrajový obor, a mnoho začínajících podnikatelů o této možnosti ani neví. Proto se rozhodně hodí investovat mimo jiné také do popularizace. Výsledky se pak dostaví velmi brzy.