Správné usazení nadzemního bazénu


Spousta lidí si v dnešní době pořídí pouze nadzemní bazén, protože jeho pořizovací cena je podstatně levnější než bazén umístěný do země. Bazény v zemi se pohybují kolem sto tisíc a to nejsme zcela na těch nejdražších. Je to velká suma a většina lidí do ní nechce investovat. Stačí jim bazény umístěné nad zemí. Jsou to většinou bazény, které nepotřebují ani filtraci. Udržují se pomocí chemických tablet. Ovšem i na tyto bazény musíte řádně připravit terén. Nemůžete si koupit bazén a prostě ho dát na trávník nebo na nerovnou zem. Takhle by vám moc dlouho nevydržel. Ovšem jestli nepočítáte s tím, že vám bude sloužit pouze jednu sezónu.

podložka pod bazén

O to určitě nikdo nestojí. Když si pořizujete bazén, chcete ho i další roky užívat. Proto je dobré ho umístit nejlépe na rovnou a upravenou zeminu. Zem nejprve upravte d o roviny, pak hlínu pořádně udusejte. Někteří lidé dávají na zem ještě polystyrenové čtverce, které chrání před poškozením plachty od země a zároveň slouží jako izolace. Není to špatný plán, ale ještě byste měli mezi polystyren a bazénovou fólii dát takzvanou podložku pod bazén. Nebojte, není to nic extra drahého. Je to pevná a odolná geotextilie z netkané fólie, která zabraňuje poškození fólie a neprojde přes ni ani plevel.

podložka pod bazén

Tuto geotextilii můžete mít danou rovnou na zemi, aniž byste použili polystyren. Ochrání váš bazén před poškozením a nepřízni počasí. Podložku seženete v různě velkých provedeních, abyste našli tu pravou pod váš nový bazén. Tímto zajistíte kvalitní usazení bazénu. Už ho stačí jen napustit vodou a počkat než ho sluneční paprsky dostatečně ohřejí a bazénové hrátky mohou začít. Doufám, že vás tyto informace lépe poučí o usazení nadzemního bazénu a už neuděláte žádnou chybu. Děti budou z bazénu nadšení a nebudete je moci dostat z vody. Vždyť k tomu to je, aby měli děti zábavu a vy si mohli na chvíli odpočinout. Voda k letním dnům prostě neodmyslitelně patří.