Připravte se na zimní stěhování důkladně


Kdybychom se vás zeptali, v kterém ročním období byste se chtěli stěhovat, pravděpodobně by většina z vás volila nějaké příjemné měsíce, co se týče venkovních teplot, například květen, červen či září. Tehdy není příliš velké horko, není typická doba dovolených a zároveň venku nehrozí námraza, náledí a sněhová kalamita. Ne vždy si však termín můžeme volit sami a stává se, že nám pronajímatel vypoví nájemní smlouvu třeba v říjnu a do poloviny ledna se musíme vystěhovat.

kartonová krabice

Vánoce v novém ano či ne – jestliže máte do půlky ledna opustit stávající bydliště, snažte se raději najít nový pronájem co nejdříve, protože musíte také dát vědět stěhovací firmě o vašem záměru v předstihu, nejlépe jednoho měsíce až šesti týdnů. Pokud vám tedy pronajímatel vypověděl smlouvu v polovině října, máte ve skutečnosti zhruba čas shánět nové bydlení do konce listopadu. V úvahu také připadá volba, zda se stěhovat ještě před vánočními svátky, nebo až po nich. Z osobní zkušenosti vřele doporučujeme prožít Vánoce již v novém prostředí, budete také lépe snášet stěhovací nápor v očekávání klidu a pohody svátečních dnů, kdy máte již všechno za sebou, zatímco Vánoce před stěhováním budou zčásti ve znamení vědomí, že vás čeká v lednu něco ne zrovna příjemného.

krabice pro stěhování

Nejlevnější stěhování v Praze – výhodou je, pokud oslovíte spolehlivé stěhováky, kteří vám mohou vypomáhat i s demontáží nábytku. Na vás bude jen přípravná fáze balení věcí, a to se dá zvládnout během týdne. Můžete si dokonce dovolit napéct vánoční cukroví a mít je připravené do nového bydliště.

Na co však nesmíte zapomenout, je zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz a také posypového materiálu v případě náledí. Parkování zajišťujte pět týdnů před stěhováním, protože úředníci na odboru dopravy mají na vyřízení žádosti celý měsíc, a to je velmi dlouhá doba.