Skvělá péče o bazén


Pokud bydlíte v domě se zahradou, možná si s myšlenkou pořízení vlastního bazénu už nějakou dobu pohráváte. Pořídit si ho můžete v mnoha variantách. Nejrozšířenější se stávají plastové bazény, které jsou velice kvalitní díky tomu, že jsou vyrobené z odolného plastu. Díky tomu bazény přečkají bez problému venkovní teploty ať už je mráz nebo velká horka. Tento typ bazénů se snadno udržuje, protože díky pevné konstrukci můžete jednoduše omývat i povrch bazénu, na kterém časem začínají uplivat nečistoty, které je nutné čistit, aby se neznečistila i voda v bazénu.

dno bazénu

Nafukovací bazény nejsou moc kvalitní, protože se snadno protrhnou. Daleko lepší je pořídit si bazén z plastu, který si můžete pořídit jako zapuštěnou variantu, i jako volně stojící na pozemek. Zapuštěné bazény vypadají lépe a snadno se udržují. Pro čištění povrchu zapuštěného bazénu můžete využít i bazénový vysavač, pomocí kterého se zbavíte povrchových nečistot. Nezapomínejte sbírat z vody sítkem spadané nečistoty jako jsou listy a podobně.

A co s vodou?
Jistě víte, že je nutné pečovat o vodu v bazénu. Pokud byste vodu neudržovali, bude brzy nejen špinavá, ale i nebezpečná. Ve znečištěné vodě bývají různé bakterie a řasy, které mohou způsobovat vyrážky a další kožní potíže. Proto je nutné pravidelně vodu čistit. Pomoct vám mohou jednotlivé výrobky k údržbě bazénové vody, ale můžete vyzkoušet i tablety 5v1
chlorito, které vám pomohou zbavit vodu všeho co v ní být nemá.

bazénový vysavač

Nepodceňujte údržbu vody v bazénu, protože pokud se o ni budete pravidelně starat, budete se v jedné a té samé vodě moct koupat opravdu dlouho. Při zanedbání údržby byste museli vodu vypouštět, což je citelný zásah do rozpočtu vzhledem k tomu, jak každoročně stoupají ceny za vodu. Díky pravidelnému čištění vody ušetříte spoustu peněz – jen si spočítejte, kolik stojí napuštění jednoho bazénu.