Rodinný výlet s dětmi bez vlastního auta


Založili jste rodinu a máte doma dvě malé děti předškolního věku, ale co doma nemáte, je auto? Připadají vám automobilové leasingy předražené a dostupnost vlastního auta v nedohlednu? Není divu, když se zdražují energie, potraviny, služby, dokonce i výrobky určené dětem. Toto bohužel můžete ovlivnit jen nepřímo, například informováním a působením na své okolí, ale nakonec si stejně musíte poradit sami a po svém.

silniční provoz

Jestliže není automobil v rodině k dispozici, a vy byste rádi vycestovali na tuzemskou dovolenou, nemusíte být závislí na veřejné dopravě, což se dvěma malými dětmi rozhodně není záviděníhodné. Pronajměte si vůz v levné autopůjčovně v Praze a vyhněte se jízdním řádům, přeplněným autobusům, nedýchatelnému vzduchu ve špatně větraných vlakových vagónech a mimo jiné i čekání ve frontách na nádražích a zastávkách.

Cestovat hromadnou dopravou do práce, linkami, které už znáte, a nic vás tu nepřekvapí, je ještě únosné, ovšem vlaky a autobusy na dovolené, kde nevíte, s čím se tu setkáte, a co vás tu čeká, to je stres, a ten na dovolenou nepatří. Tedy neměl by patřit.

dívka na střeše auta

A dovolená ve stresu, no uznejte sami, přece není dovolená, a paradoxně se pak budete těšit do práce, kde si konečně odpočinete.

Výhodou pronájmu vozidel v autopůjčovně je také to, že vám odpadá i stres ohledně starostlivosti o vlastní vůz, co se týče technického stavu. Když máte totiž vlastní auto, musíte neustále hlídat STK, výměny oleje a dalších provozních kapalin, výměnu pneumatik, náhradní díly při opravách v autoservisu, dálniční známky a povinné ručení. Kolem vlastního auta je spousta starostí a jako řidič máte stále v hlavě myšlenky, co by, kdyby, zda vůbec dojedu tam, kam jedu, a kolik zas bude stát další oprava, když se něco pokazí. Nic takového u vozidla z půjčovny neřešíte a tento druh stresu se vás vůbec netýká.