Kompenzace pohybu


Je opravdu hodně lidí, kteří nemohou chodit. Od toho potom jsou tady pomocné hůlky a nebo různé kompenzační pomůcky, třeba jako například také invalidní vozík. U nás v rodině máme dva lidi, kteří využívají pravidelně invalidní vozík. Je to kvůli tomu, že lidé už jsou staří. A když jsem ještě pracovala v senior centru, tak tam bylo opravdu plno kompenzačních pomůcek, které jsem ještě ani neznala, když jsem studovala na střední škole. Docela ostuda, že? Ale co nadělám. Sama dobře vím, že právě praxí se člověk naučí https://www.marigold.cz/item/z-jak-dlouho-se-clovek-nauci-z-voleje-programovat-kdyz-to-pred-tim-nikdy-nedelal opravdu nejvíce. A sice ano, teorie je také velice důležitá, ale byla jsem ráda, že právě díky práci v senior centru jsem se dozvěděla více informací o tom, jak využívat správně kompenzační pomůcky pro lidi, kteří už si nevystačí sami se sebou.

Invalidní vozík

Potom jsou tady také různé pomůcky jako například pod sedák do invalidního vozíku. Pokud ještě netušíte, k čemu by byl dobrý podsedák do invalidního vozíku https://www.libelladesign.cz/produkty/libella-seat/varia, tak se ujistěte, že pokud trpíte například hemoroidy a nebo stále jenom sedí, tak pro vás tohle bude naprosto ideální. Opravdu by si nikdo nepřál, aby měl hemoroidy a nebo bolestivé pozadí. Pokud třeba váš invalidní vozík je tvrdý a bolí vás z toho hýždě, tak se vám samozřejmě bude hodit podsedák do invalidního vozíku. Není na tom vůbec nic trapného. Já tohle doporučuji, protože když moje babička taky měla invalidní vozík a ještě vůbec neměla žádný podsedák do invalidního vozíku, tak si stále stěžovala, že jí to všude tlačí a že by tam chtěla nějakou deku.

Vozík na procházky.

Jenomže stále jsme nemohli přijít na to, co by to tak mohlo být. Potom mi moje sestra řekla, že na internetu našla opravdu krásný podsedák do invalidního vozíku. A když jsem ho potom babičce pořídila, tak babička byla skoro jako v sedmém nebi. A sama babička mi řekla, že byla překvapená, jak je pod sedák do invalidního vozíku měkoučký a bezpečný, že by ho prý už za nic na světě nevyměnila. Sedák do vozíku je perfektně vyrobený a je nezávadný a hodí se pro každého.