Jak získat peníze navíc?

Jsem si jist, že kdybyste si měli vybrat mezi životem v bohatství a životem v chudobě, nevybrali byste si chudobu. Protože bída není nic příjemného. Když člověk nemá peníze, nic si nekoupí, a když si nic nekoupí, také nic nemá. A nemajetným lidem samozřejmě ledacos schází.

Takže kdybyste mohli volit mezi dostatkem a nedostatkem peněz, byl by dostatek jistě vaší volbou. Vybrali byste si ho stejně jako všichni rozumně uvažující lidé.

maďarské forinty

Jenže my lidé si nemůžeme v tomto ohledu vybírat. Musíme brát to, co je nám osudem přáno. A zatímco je tak někdo obvykle solventní, jiný se může potýkat třeba i s hodně nepříjemnými problémy, co se jeho nedostatku peněz týká. Všichni se musíme pokoušet si peníze nějak vydělat, ale ne vždy se nám to daří tak, jak bychom si to představovali.

A když pak máme peněz tak málo, že už to nelze více snášet? Pak se někdy rozhodneme s takovou chudobou skoncovat a vzít si půjčku. A kdy si to usmyslíme, také o to začneme usilovat.

britské libry

Jenže dostat půjčku není zase až tak snadné. A to zejména když není člověk po ekonomické stránce dokonalý. Jakmile si někdo vydělává relativně málo a navrch má třeba i nějaké nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, má v bankách smůlu. Protože bankám právě na tomto záleží v první řadě. To je to, co banky nikdy nenechají bez povšimnutí, oč se vždy zajímají.

A co má dělat člověk, který je na tom finančně nevalně a ani na své registry dlužník nemůže být pyšný? Ten by se měl zajímat spíše o to, kde se dá sehnat hypotéka bez doložení příjmu. A kdo hledá, najde.

Kde se taková lehce dostupná hypotéka sežene? Přece u nebankovní společnosti, kterou zajímá vlastně jenom to, zda žadatel nabídne jako záruku patřičně hodnotnou nemovitost. Což bohatě stačí k tomu, aby byla ona nebankovní hypotéka žadateli poskytnuta, a to klidně i ve skutečně značné výši.