Existuje skutečně bylina na veškeré neduhy?

Zkusíme se ohlédnout o tisíce let zpět a v podstatě si můžeme hned položit otázku, jak to dělali naši předkové. Buď neměli žádné trápení a bolesti jako my dnes nebo muselo existovat něco, co jim pomáhalo všechny ty neduhy dokonale zvládnout. A dá se říci, že druhá varianta je ta správná. Bylinkám a léčivým rostlinám rozuměli mnohem více než v současné době. Byly skutečným reálným zdrojem jak do kuchyně, tak v době nemoci. Navíc každý stát je specializovaný na jiné rostlinky nebo zdroje.

kratom

Strom, který má pozoruhodné listy

Velké diskuze v posledních letech vyvolává strom s latinským názvem Mitragyna speciosa. Také je často označován a možná i více používám jako kratom. Mnozí ani ještě netuší co je kratom, jelikož nepochází z našich končin. Tento mohutný strom, který dosahuje výšky až 30 metrů, tak je velmi blízký kávovníku, nicméně miluje teplé oblasti jihovýchodní Asie. Zde se vyskytuje na různých místech a podle toho se rovněž může lišit, a to v jeho obsahu alkaloidů, které jsou v listech obsaženy. Tyto listy se v podstatě dále zpracovávají a z nich se vyrábí drcený prášek, který lze u nás legálně zakoupit, ačkoliv bohužel ne jako potravina nebo přírodní doplněk, ale jako předmět, který je určený pro sběratelské účely. Ke spotřebiteli se rovněž dostanou i různé druhy kratomu, které mají odlišný obsah alkaloidů.

druh kratomu

Ověřené zdroje kratomu

Mezi nejkvalitnější kratom patří ten, který pochází výhradně z indonéského ostrova Borneo, odtud je nejen povolený export, ale také je skutečně zpracovaný podle tradičních postupů a s velkou péčí a pozorností, čímž se klientům dostává vysoce kvalitní prášek. Obsahují také velké množství látek, kterými je široké spektrum alkaloidů, zejména se jedná o mitragynin a 7-ydroxymitragynin. Díky těmto složkám je kratom vysoce žádaným produktem na trhu. Zakoupit si ho mohou osoby starší 18 ti let.