Co si poznamenat před tiskem svatebního oznámení

Svatební oznámení jsou součástí předsvatebních příprav a nelze je opomíjet. Stejně, jako se zajímáte o to, jakou bude mít nevěsta kytici a garderóbu, a jak důkladně vyleštit ženichovu obuv, potřebujete mít jasno i v této oblasti. Tisk svatebního oznámení cena je jen jednou z položek, která vás zajímá.

Koho pozvat – vytvořte si seznam osob, které budete zvát ke svatebnímu stolu, a těch, co jen dostanou oznámení o konání vašeho svatebního obřadu. Toto je velmi důležitý krok, protože nesmíte na nikoho z vašich přátel a příbuzných zapomenout. Kdyby se tak stalo, mohl by být dotyčný jedinec dotčený a stěží byste mu to v budoucnu nějak rozumně vysvětlili.

ženich a nevěsta

Kolik oznámení vytisknout navíc – stává se, že na někoho opravdu zapomenete a naštěstí si na něj vzpomenete ještě před svatbou, ale pokud již bude oznámení vytištěné, byly by to další zbytečné náklady navíc. Počítejte tedy raději s nějakou rezervou, abyste měli několik oznámení záložních. A nechte si vytisknout oznámení i pro sebe a vaše rodiče a prarodiče – na památku.

svatební stůl

Kdy oznámení rozdat – toť otázka „do pranice“, ale zde hraje roli více faktorů. Toto může být ryze individuální, protože někdo ocení delší čas na přípravu, například pro pořízení vhodného oblečení a zajištění osobního volna, a někomu, kdo se na obřad zajde jen podívat, stačí tato informace třeba týden předem. Řiďte se vlastní intuicí, a pamatujte, že rodina a příbuzní by o svatbě měli vědět zhruba půl roku předem, a pozvaní hosté ke svatebnímu stolu přibližně dva měsíce předem.

Strohé nebo rozverné – a jaké oznámení vlastně vytisknout? Jakékoli, jen si uvědomte, že tiskárna vám nabídne malířské plátno a vy jste těmi malíři. A čím originálnější a vznešenější téma navodíte, tím déle budete v paměti vašich blízkých. Výběr vhodného textu a obrázků či fotek není snadný, proto tomuto úkonu, respektive přípravě a výběru a ceně svatebního oznámení, věnujte dostatek času.