Štěstí v neštěstí

Je to pro každého. Jak pro bohaté, tak pro chudé. Smůlu může mít každý. Ovšem stále zůstává pravdou, že s milionem v kapse se následky odstraňují daleko lépe, než když je ta kapsa prázdná. Tu jsme právě u peněz. Šetřit se musí, ale někdy ne všude. Pokud si člověk není jistý, že má třeba v pořádku vodovodní trubky, měl by si je nechat zkontrolovat. Ne, není třeba nic sekat, dnes se dodělá plynem, který obsahuje vodík. Ten pronikne čímkoli, a tak se napumpuje do trubek a speciální zařízení ihned informuje, zda někde voda uniká. Kontroly a další věci by se prostě měly dělat pravidelně. Stejně to platí pro elektrické spotřebiče a samozřejmě i u plynu.

Ono se totiž nikdy neví…

instalatér a WC

Takových nečekaných situací a havárií se stalo již opravdu hodně. Naposledy byla ta největší tuším ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde explodoval plyn. Kdyby si jeho majitel nechával vše pravidelně kontrolovat, nemuselo k tomu možná dojít. Vím, je to jen spekulace, ale přesto je dobré si na kontroly, a to kontroly preventivní dávat pozor. Je lepší si zaplatit několik málo penízů než pak sázet spoustu bankovek. V tom lepším případě. V tom horším to může dopadnout všelijak. Proto je třeba si skutečně toto hlídat.

rychlý instalatér

A když už se něco semele, je dobré vědět, jak se zachovat. Nemusí se něco dít přímo u vás doma, ale třeba u sousedů a vy jediný si budete vědět rady. Jen víte, že je třeba ihned kontaktovat havarijní službu Ostrava, pokud tedy jste z tohoto města a okolí. V telefonátu je třeba sdělit stručně oč kráčí a samozřejmě adresu, na kterou by oni měli co nejrychleji přijet. Dobré je také se představit, v rychlosti samozřejmě, není třeba jmenovat tituly před a za jménem.

Když pak ti statní mužové přijedou, postačí jim ukázat kde se co děje, pokud to není vidět a dále se jim už neplést pod nohama a do řemesla. Takže si kontakt na ně pečlivě zapište.

5/5 - (1 vote)