Nemoc která není vidět


Každý rok se všichni minimálně ve svém okolí setkáváme s mnoha různými respiračními chorobami. Angíny, chřipky, nachlazení a mnoho dalších nemocí mohou být pro mnoho lidí smrtelnou hrozbou. Proto je dobré v zimních měsících snížit kontakty se staršími a chronicky nemocnými lidmi na minimum, protože nikdy nevíte zda nohou nejste nemocní. U vás nemoc propuknout nemusí, protože váš imunitní systém si s ní dokáže poradit, ale pro někoho to může být rozsudek smrti.

testovací sada

Abyste zjistili zda nemáte například covid, který se stal celosvětovým problémem před čtyřmi roky, je dobré mít doma antigenní testy, a pravidelně je používat. Díky testu zjistíte hned zda náhodou nemoc nemáte, a zda je bezpečné zajít třeba k babičce na návštěvu. Pro mnoho lidí je covid hrozba i dnes, i když máme dostupné očkování a víme jak covid léčit. Vivadiag vyvinul kvalitní testy, které se provádí stěrem z nosu, a pomocí testovacího roztoku stěr nanesete na testovací proužek, kde za pár minut uvidíte výsledek.

Antigenní testy jsou skvělým řešením pro všechny, kteří chtějí mít jistotu zda nemají covid. Lze si ho tito velice snadno splést s jinými respiračními chorobami, protože může mít velice podobné příznaky. Často jde o bolest hlavy a kloubů, nadměrnou únavu, různé druhy kašle i teploty až horečky. Je těžké respirační onemocnění diagnostikovat ještě před návštěvou lékaře, ale díky testu můžete zjistit ještě než vyjdete ze dveří své bytu, zda náhodou covid nemáte.

covid buňky

I lékaři se stále ptají zda jste si test dělali, a často vám ho udělí i u sebe v ordinaci. I z tohoto hlediska je lepší jít na prohlídku s již hotovým testem a sdělit lékaři jeho výsledek. Díky tomu budete vědět zda si nasadit respirátor než vejdete do čekárny, co by mělo být naprosto automatické při jakémkoliv onemocnění dýchacích cest. Snížíte tím riziko šíření.